Ilimizin Ilk Ve Tek Palyatif Bakım Merkezi, Kandıra’Da Açıldı


Hastalarının beslenme, bakım ve tedavi ihtiyaçlarının giderilmesi, kanser, organ yetmezliği gibi kronik ağrıları bulunan hastaların doktor ve sağlık personellerinin kontrolünde acılarının dindirilmesi ve bu bağlamda hasta yakınlarının da psikolojik yönden desteklenmesi için hizmet veren Palyatif Bakım Merkezi, ilimizde ilk kez M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi’nde açıldı.

PROTOKOL KATILDI 
Açılışa AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, AK Parti Kocaeli Milletvekili adayı Şener İnce, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Şenol Ergüney, Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Muhammet Güler, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Soner Şahin, AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, kurum idarecileri, hastane yöneticileri ve hastane personeli katıldı. 

Açılış öncesi konuşma yaparak Palyatif Bakım Merkezi hakkında bilgi veren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Şenol Ergüney, “Palyatif Bakım Merkezi, şu anda Kocaeli ilinde ilk defa açılan bir ünitedir. Böyle bir ünitenin Kandıra Devlet Hastanesi’nde açılması gerçekten bizim için gurur verici. Kandıra’ya belki de ilk kez farklı ilçelerden hastalar gelecek. Bu da Kandıra’nın sağlıkta hangi seviyelere geldiğini ve gelebileceğinin bir göstergesi. Öncelikle başhekimimizi ve burada çalışan sağlık personellerimizi kutluyoruz. Üstün çabayla böyle güzel bir hizmeti hem Kandıra’mıza hem de ilimize kazandırdılar. Önümüzdeki günlerde Darıca’da da açacağız. Hatta 6 ay içerisinde ilimizdeki tüm hastanelerde Palyatif Bakım Merkezi olacak” diye konuştu. Ayrıca 6 yatak kapasiteli Palyatif Bakım Merkezi’nin sorumluluğunun Uzman Dr. Nörolog Özlem Ayaz’ın üsteleneceğini belirtti.

Ardından konuşma yapan AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, “Eskiden Orta Doğu’dan gelen hastalar Avrupa veya Amerika’ya giderken şimdi Türkiye’ye geliyor. Bu da sağlık alanında ne kadar büyük yol kat ettiğimizi gösteriyor. Bunlar sağlık politikasının ürünü. Türkiye’de son 10 yılda yapılan sağlık politikaları parmak ısırtıyor” şeklinde konuştu. Açılışın ardından protokol üyeleri Palyatif Bakım Merkezi’nde yatan hastaları ziyaret etti.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesi 2017